top of page

DENTÁLNÍ HYGIENA

Otázku: „Jak si mám správně čistit zuby“ slýcháme od našich pacientů denně. Protože si velmi zakládáme na tom, aby všichni naši pacienti zvládli tuto dovednost perfektně již před začátkem ortodontické léčby, máme na našem pracovišti dentální hygienistku Veroniku Marišlerovou. Veronika se každému pacientovi věnuje v průběhu individuální instruktáže čištění zubů, která je nedílnou součástí každé úspěšné ortodontické léčby. Kvalitní pomůcky i jejich správné používání přináší během léčby fixními i fóliovými rovnátky pacientům nejen komfort, ale také dopomáhají k příznivému průběhu léčby a jsou přímým preventivním opatřením před vznikem bílých skvrn, kazů a zánětu dásní. 

Z důvodu zjednodušení, zefektivnění  a zpříjemnění postupu pro pacienty máme sestaveny balíčky dentální hygieny se všemi pomůckami, které během léčby pacient potřebuje. V naší ordinaci si také pacienti mohou vše potřebné dokoupit. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci a nejvyšší kvalitě používáme výrobky značky Curaprox. 

MDDr. Karolína Floryková se dlouhodobě zabývá problematikou dentální hygieny, na toto téma aktivně přednáší, pořádá kurzy a workshopy, vyučuje na lékařských fakultách a školách dentální hygieny v celé ČR, je konzultatntem pro preventivní program Dental Prevention a publikuje články do odborných časopisů, které najdete zde.

V naší ordinaci nabízíme i možnost bělení zubů pomocí kombinovaného bělení Pure whitening. Tento jedinečný systém bělení slibuje menší citlivost zubů, stabilní výsledek bez nutnosti dodržovat tzv. bílou dietu a maximální možný výsledek vybělení. Nutno podotknout, že tento výsledek je u každého individuální a pacient musí počítat s tím, že pokud má v přením úseku chrupu výplně (plomby), po bělení je obvykle potřeba je předělat z důvodu nevyhovující barvy. 

bottom of page